Sprawdź swój dysk twardy zanim będzie za późno.

  • 0

Sprawdź swój dysk twardy zanim będzie za późno.

Szanowni czytelnicy.

W związku z ostatnimi, częstymi przypadkami zleceń związanych z utrata danych przez moich klientów, chciałbym  bardzo gorąco polecić sprawdzenie stanu Waszego dysku twardego. Naprawdę warto to zrobić, szczególnie w laptopach, ponieważ pod wpływem wyższej temperatury panującej we wnętrzu obudowy laptopa, dysk jest bardziej wrażliwy, a co się z tym wiąże – bardziej awaryjny.

Do sprawdzenia dysku twardego, w poszukiwaniu błędów, najlepiej i najprościej jest użyć programu HD Tune, który można pobrać z mojego serwera: https://pcdoktor.gdansk.pl/wp-content/uploads/hdtune_by_pc_doktor_gdansk_perfektpc_pl.exe

Powyższy program należy pobrać klikając na powyższy link, zainstalować na komputerze, uruchomić, przejść na kartę “Error Scan” i poczekać od 20minut do kilku godzin na zakończenie skanowania. Jeśli wszystkie pola będą zielone, wszystko jest ok, jeśli natomiast gdzieś pojawią się pola czerwone, należy zabezpieczyć dane i… zebrać fundusze na nowy dysk twardy.

Zalecam użycie programu raz w miesiącu, lub w sytuacji kiedy zauważymy że system się “przycina”, komputer się zawiesza, lub stwierdzą Państwo jakieś inne nieprawidłowości.


Leave a Reply

Kategorie

Strona w przebudowie !

Strona zostanie dostosowana pod rozszerzony wykonywany rodzaj działalności.

Rozszerzamy jeszcze bardziej zakres usług, obsługę i doradztwo informatyczne, pozostawiamy serwis sprzętu komputerowego u klienta i dla firm.

Oficjalnie rozszerzamy usługi o projektowanie sieci strukturalnych, nadzór inwestorski, wdrożenia infrastruktury IT, szerszy zakres outsourcingu IT oraz nowe metody backupu danych firmowych.

Więcej informacji w ostatnim kwartale 2023.